Ta strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Referencje"

"Niezwykle komunikatywna, przebojowa, energiczna
i profesjonalna, trzymała pieczę nad moim rozwojem zawodowym i cotygodniową pracą. (...) Porównując jak było przed coachingiem, a jak jest po, to było warto!"  
Agnieszka – Kierownik (klient)     więcej...

"Bardzo dobry Coach"

"Zmotywowana i ukierunkowana na cele. Zawsze dobrze zorganizowana i umiejąca efektywnie organizować innych. Swym zaangażowaniem stale motywowała do ciągłego doskonalenia się (...)" 
Bartosz Wolański - Prezes Zarządu     więcej...

Jesteś OK!

DLACZEGO ON NIE CHCE SIĘ ZE MNĄ OŻENIĆ?

To pytanie zadaje sobie niejedna kobieta na całym świecie. Odpowiedzi może być wiele, jedna to to, że żyjemy szybko, chcemy spróbować, wielu rzeczy zanim z kimkolwiek się zwiążemy na dłużej. Poza tym co bardzo istotne często nie mamy, w swoich rodzinach, przykładów szczęśliwych małżeństw, a wręcz przeciwnie. W dodatku Ci ludzie tkwią w tych małżeństwach nic nie zmieniając i ucząc obserwatorów (często dzieci), że małżeństwo to katorga, więzienie, szkoda na nie czasu, pieniędzy itd.


Poza tym małżeństwa od wielu lat nie mają też tzw. dobrej prasy. Mimo to kobiety dalej częściej pragną wychodzić za mąż, niż mężczyźni żenić się. Świadomie lub nie, płeć żeńska marzy by zagrać główną rolę w „Kopciuszku” czy „Śpiącej królewnie”, czyli stać się księżniczką z którejkolwiek z opowieści które kończą się słowami ‘i żyli długo i szczęśliwie’. Oprócz tego są emocjonalne, pragną bezpieczeństwa, wiele z nich za wartość i sens życia przyjmuje założenie rodziny. Kobiety też posiadają odpowiednie wyposażenie genetyczne, które im w tym pomaga. Dlatego szukają odpowiedniego stałego partnera dla swojego potomstwa, mimo nielicznych przykładów ‘dobrych małżeństw’ dookoła.
Fot. Dina Goldstein – Courtesy the artist

ZDROWA EMOCJONALNIE KOBIETA

Coraz częściej jednak zdrowa emocjonalnie kobieta, na drodze do upragnionego szczęścia, musi się zmierzyć z jeszcze jednym problemem. Jest nim brak chęci publicznego wyznania miłości i wierności przez jej ukochanego mężczyznę. Który z jakiś powodów nie chce publicznie powiedzieć „oto moja wybranka, która jest dla mnie na tyle ważna, że chcę zostać jej mężem i pokazać innym ‘frajerom’, że ona jest już zajęta, czytaj ‘MOJA’.” 

 

NAJWIĘKSZE POWODZENIE MAJĄ PARY 

Najczęściej udaje się parom (później małżeństwom), które oczywiście dobierają się na podstawie swoich uczuć, ale i także wspólnych wartości i potrzeb. Wydaje mi się, że prawdziwa świadomość swoich potrzeb przychodzi nie wcześniej niż po 30 r.ż. czyli po czasie, w którym mogliśmy doświadczać, poznać siebie oraz innych i wiedzieć z kim nam dobrze, a z kim nie. Z tych samych powodów być może dlatego tak wiele osób nie widzi wokół siebie zbyt wiele szczęśliwych małżeństw, które ze strachu przed samotnością, odważnymi decyzjami, presją społeczeństwa czy przed utratą bezpieczeństwa finansowego pozostają w tych frustrujących związkach, tym samym nie dając swoim dzieciom możliwości zobaczenia jak wygląda udane małżeństwo.

 

NIE JESTEM GOTOWY

Jak napisałam akapit wyżej wiele kobiet coraz częściej słyszy wymówkę „NIE JESTEM GOTOWY NA MAŁŻEŃSTWO”.

Obojętnie czy jesteś Kobietą, czy Mężczyzną którego partnerka nie chce wychodzić za Ciebie za mąż, treść tego artykułu dotyczy w równej mierze kobiet jak i mężczyzn, mimo iż dedykowany jest bardziej kobietom.

Miłość leczy obawę przed zaangażowaniem się, czy też obawę przed odrzuceniem, a więc przed pożądaną bliskością która może zostać odebrana, w związku z czym pojawia się ból, uczucie straty i tęsknoty.

 

dlaczego się ze mna nie chce ozenicGdy związek wkracza w poważna fazę, mężczyźni - podobnie jak kobiety - pragną emocjonalnego bezpieczeństwa. Dlatego najpierw usłyszysz „Chcę być Twoim chłopakiem” i/lub zacznie Cię przedstawiać swoim kolegom jako swoją dziewczynę, a później usłyszysz „Chcę być Twoim mężem” i chcę byś nosiła tę obrączkę by inni widzieli, że jesteś zajęta, czytaj MOJA. Mężczyzna, któremu na Tobie zależy, zechce Cię mieć tylko dla siebie. To oczywiste!

Foto: upmoments.com

 

 

„Pamiętaj o tym. Każdy z Twoich byłych mężczyzn, który twierdził, że nie chce się żenić, nie wierzy w małżeństwo, albo nie jest ‘pewny’ potrzeby istnienia związków małżeńskich, pewnego dnia się ożeni. Tylko że nie z Tobą. Bo tak naprawdę nie mówił Ci, że nigdy nie zamierza się ożenić. On chciał powiedzieć, że nie chce się ożenić z Tobą. (...) Osoba z którą planujesz spędzić życie i mieć dzieci, powinna kochać Cię na tyle mocno, by przezwyciężyć swoje obawy, skoro dla Ciebie małżeństwo jest ważne. (…) W mojej bardzo zwyczajnej opinii bycie jedną nogą w środku (związku) oznacza, że druga noga pozostaje za drzwiami (…) Wszyscy znamy jakąś parę, która jest razem od pięciu... ośmiu lat i nadal nie są małżeństwem. Wiemy, że takim ludziom nigdy się ostatecznie nie udaje. (…) Nie marnuj czasu, ofiarowując serce facetowi, który postępuje tak, że masz wątpliwości we wszystkim, co wiąże się z jego uczuciami do Ciebie.” ~Greg Behrendt współautor poradnika „Nie zależy mu na Tobie”

 

JEŚLI NIE WIERZYSZ GREGOWI: 

„Wszyscy mężczyźni biorący udział w ankiecie powiedzieli, że nie mieliby nic przeciwko poślubieniu kobiety, która byłaby miłością ich życia. Jeden powiedział nawet: „Jaki tępak nie chciałby się ożenić z miłością swojego życia?" ~Liz Tuccillo współautorka poradnika „Nie zależy mu na Tobie”


Kochana czytelniczko nie pozwól sobie by jakikolwiek mężczyzna sprawiał, że czujesz się głupio tylko dlatego, że pragniesz ślubu z miłością swojego życia. 

Niestety bardzo łatwo możesz się tak poczuć będąc z osobą, która będzie szukać wymówek by nie zrobić tego kroku z Tobą.

Dlatego rozmawiaj ze swoim mężczyzną. Nie zmuszaj go, ale w razie czego nie marnuj więcej na niego czasu. Jeżeli naprawdę Cię Kocha to nie zapomni tak łatwo o Tobie, kiedy odejdziesz on sobie wszystko poukłada i Cię odszuka kiedy już będzie gotowy, by Cię nie stracić. Być może w jego przypadku zadziała jedynie taka terapia wstrząsowa, która otworzy mu oczy dzięki uczuciu straty ukochanej osoby. Jeżeli nie, to znak, że już za dużo czasu mu poświęciłaś i nie należy marnować ani minuty więcej. Chyba, że naprawdę chcesz być z kimś kto dla Ciebie (z własnej woli) nie jest w stanie pokonać swoich własnych obaw? Lub chcesz być z kimś kto nie jest pewny w 100% miłości do Ciebie?

Trzymam Kciuki!

 

Anna Drabek coach ICFAnna Drabek,
COACH  ACC, psychoterapeuta

od 2006r. zajmuje się branżą szkoleniową w trakcie swojej kariery realizowała liczne projekty rozwojowe i szkoleniowe, m.in. współpraca w zakresie szkoleń z: Fortis Bank S.A., Europejski Fundusz Leasingowy S.A. (EFL), Surfland S.A., MoneyWay.pl, LEGO Polska Sp. z o.o.. Współpracuje również z uczelniami wyższymi jako wykładowca.

Przeprowadziła ponad 600 coachingów. Posiada Międzynarodowe uprawnienia do wykonywania zawodu Coacha w 81 krajach. Autorka wielu programów rozwojowych, występuje jako ekspert dla magazynów m.in.: Onet Biznes, Na temat, Firmer czy LifeHacking. Przyszła autorka książki : „Ja tzn. Kto?”.

 Wierzę, że każdy ma wiele zasobów, by zmieniać to, co niesatysfakcjonujące. Rozumiem też jakie tkwią w nas mechanizmy obronne, i jak ciężko je  przezwyciężyć, lub wykorzystać na naszą korzyść.” Anna Drabek 

 

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie tekstu bez zgody autora jest zabronione.

 

 

coaching wroclaw, etapy coachingu, proces coachingowy wroclaw, jak wyglada coaching, trener wroclaw