Ta strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesteś OK!

KOBIETA IDEALNA


coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana, kobieta idealna wrocław

 

Artykuł powstał na podstawie obserwacji związków oraz na bazie przeprowadzonych przeze mnie rozmów z mężczyznami a także sesji coachingowych (life coaching lub coaching par). Przedstawiona opinia jest pewną generalizacją i nie każdy musi się z nią zgadzać, jednakże rządzi się ona pewną prawidłowością, o czym za chwile przekonają się Państwo sami.

Czego mężczyźni pragną, w związku, od kobiety? 6 najistotniejszych potrzeb:

 

1. UDANY SEKS

udany seks, kobieta idealna, coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochanaAle, 2 razy dziennie? Czy może raz w miesiącu, ale porządnie?

Mężczyźni którzy poruszali taki temat na coachingu oznajmiali, że woleliby 2-3 razy w tygodniu, przy poczuciu zadowolenia obojga partnerów. 

Pod hasłem 'seks' kryją się także inne potrzeby mężczyzn względem związku z „idealną kobietą”: tzw. chemia między partnerami, napięcie seksualne, ciekawość, uśmiech, tajemnica, szaleństwo, pożądanie, podobanie się sobie - atrakcyjność.

  

2. WSPARCIE

mój mąż mnie nie wspiera, moja kobieta mnie nie wspiera, kobieta idealna, coaching wrocław, czego potrzebują kobiety

Pod tym hasłem kryje się kilka nierozerwalnych pojęć, które są równie istotne dla mężczyzny jak wspomniany powyżej seks. TAK, SĄ TAKIE RZECZY! Zaraz za poczuciem, że jest pożądany w kolejce wartości mężczyzny stoją zazwyczaj szacunek dla jego osoby i wartości, a także lekka nuta uległości. 

Wsparcie to także akceptacja, a nawet można by pójść jeszcze głębiej i metaforycznie porównać do „zakładania” mężczyźnie (przez idealną kobietę) niewidocznej peleryny „supermena”. Mało który facet przyzna się do tego . Ale powiedz mężczyźnie, gdy np. naprawia Ci Twój komputer, czy robi pyszną kawę, lub robi inne zadowalające Ciebie rzeczy „mój Ty [tu wstaw imię bohatera którego wiesz, że podziwia]” (np. Batmanie, dr Hausie, …) zobaczysz jaki będzie zadowolony. Nawiasem mówiąc warto się doceniać. A Kobieta potrafiąca wspierać i doceniać, w zamian od mężczyzny (umiejącego to zauważyć) zapewne będzie otrzymywała wiele innych korzyści, np. miłych słów.

Jak wspierać mężczyzn, kiedy oni rzadko  mówią o swoich problemach, i tym jak się przez nie czują?

Aby to zrozumieć, należałoby najpierw posłuchać tej brzydszej płci, która często komunikuje, że oni nie powinni się przecież przyznawać, że sobie z czymś nie radzą, NIE MOGĄ! Bo czują się wtedy słabi, i chcą to zachować tylko dla siebie, aby nie utracić swojej męskości. Utarło się, że mężczyzna rzadko kiedy pyta kogoś innego o drogę. Ponieważ jako samiec, przywódca stada, sam rozwiązuje swoje problemy, zdanie się na innych często oznacza dla niego porażkę. Czym więc ma być to wsparcie? Trwaniem u jego boku, bycie partnerem, ale nie liderem. A więc, po zaproszeniu do rozmowy o problemie, mężczyzna od kobiety oczekuje najczęściej tego, iż go wysłucha, uszanuje to co ma do powiedzenia i nie skwituje jego problemu krótkim „poradzisz sobie”. Oczekuje, że na koniec zapyta „czy mogę Ci jakoś pomóc?”. 

Idealna kobieta będzie tuż za nim, nie będzie go negować w otwarty sposób, publicznie się przeciwstawiać. Będzie szanować jego potrzeby i odciążać od obowiązków, w momencie kiedy on się zajmuje czymś innym, np. ważnym projektem. 

  

3. WIERNOŚĆ

chcę być wierna, wierna kobieta, coaching związków wrocław , coaching par wrocław , chcę być kochana, mój mąż mnie nie kocha zdradza

Tu nie ma kompromisów, kobieta idealna jest wierna. Jej związek ją satysfakcjonuje, więc nie potrzebuje tzw. "odskoczni". Nie oznacza to jednak, że kobieta ta nie ma w ogóle znajomych przeciwnej płci, otóż ma. W końcu związek opiera się na zaufaniu.

ZDRADA
Jeżeli jednak kobieta idealna zostaje zdradzona przez partnera i o tym wie, to:

- WERSJA 1 wg mężczyzn (łagodna): kobieta idealna teoretycznie ufa wybrankowi, że było to jedynie rozładowanie napięcia seksualnego, żadnych uczuć do tej innej. Mężczyźni mówią o tym głośno i solidarnie (m.in. w przeróżnych programach telewizyjnych) 'to tylko seks, zdarzyło się'. Jeżeli jest mu szalenie wstyd, przeprasza nieustannie, bije się w pierś, jest mu głupio, boi się, że może stracić ukochaną partnerkę, ma poczucie winy, zapewnia, że nadal kocha a teraz to nawet jeszcze bardziej, bo boi się, że może stracić tak cenny skarb, bardzo żałuje, i obiecuje, że już więcej tego nie zrobi. To Kobieta Idealna, jeśli wie, że jej mężczyzna (już nie idealny) nie jest kłamcą, może mu dać szansę. W końcu zna swoją wartość i mimo, że będzie jej smutno i przykro to sobie poradzi z nim czy bez niego, prawda?
Uwaga, ta zasada jednak nie działa w drugą stronę, jeżeli Kobieta prawie idealna weźmie sobie na 1 dzień wolne, i przypuśćmy, że zdradzi swojego ukochanego (z tych samych przyczyn co opisano powyżej), to pod żadnym pozorem, mu o tym nie mówi. Ponieważ ta inteligentna osoba wie, że pozornie oczyszczające przyznanie się, w praktyce może oznaczać, że partner, przestanie jej ufać, będzie wypominać przez lata, a każde kolejne samotne wyjście może być źródłem wielu niepotrzebnych frustracji.

- WERSJA 2 z punktu widzenia psychoterapeuty, czyli moja wersja (myślę, że mężczyzna idealny też by tak postąpił): Jeśli Cię zdradza wywal delikwenta! Żartuję ;-) ALE Kobieta idealna jest asertywna, inteligentna i wie, że w 99% zdrada niczego nie naprawia i że nie dzieje się ona tak po prostu. Zdrady zazwyczaj są w mniejszym lub większym stopniu zaplanowane i druga strona zdaje sobie sprawę z konsekwencji ale i tak postanawia zaryzykować. Jeżeli ktoś zdradził i nie ma świadomości z jakiego powodu to zrobił, to tym razem 'bez żartów' takiego delikwenta należy wyrzucić z własnego życia. Ponieważ każda kolejna zdrada przychodzi łatwiej niż poprzednia, pierwsza jest najtrudniejsza ponieważ ma się wtedy (zazwyczaj) poczucie winy. Dodatkowo żadna Kobieta Idealna ani Mężczyzna Idealny nie dadzą sobie wmówić, że to jej czy jego wina, że partner zdradził, bo przytyła, bo się pokłócili (...) kiedy coś w związku jest nie tak, to się o tym rozmawia, idzie na psychoterapie par, próbuje szukać rozwiązań wspólnie. Jeżeli to nie pomaga to zdrada jest tylko ucieczką od dotychczasowego związku i takiego partnera należy wystawić za drzwi. Chociażby dlatego, że zdradzający musi odpokutować swoją winę.

Pisząc jeszcze o wierności z innego punktu widzenia, to warto wspomnieć, że mężczyźni z którymi rozmawiałam, dodawali że miernikiem wierności jest chęć zostania i zaopiekowania się drugą połową np. w chorobie.

 

4. PARTNERSTWO

coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana, związki partnerskie, chłopak wroclaw,

Mężczyzna w związku z idealną kobietą powinien czuć, że tworzą całość, że mogą na sobie polegać, że „płyną jednym statkiem”, a ster jest jeden, i się nim dzielą, niekoniecznie po równo. W końcu płyniemy z kapitanem statku, nie odbierajmy mu jego roli. Już w czasach prehistorycznych, mężczyźni szli na łowy, a kobiety zbierały się przy wspólnym ognisku, pielęgnując więzi społeczne. Każdy ma inną rolę wzajemnie się uzupełniającą, co pozwala dobrze dobranej parze odnaleźć się w każdej sytuacji.

 

 

 

 

 

5. TOLERANCJA

coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana,

Słowo tolerancja oznacza „znoszenie”, czyli „idealna kobieta” nie musi akceptować poglądów swojego mężczyzny, ale raczej akceptuje możliwość posiadania innego spojrzenia na świat. Wiąże się to zazwyczaj ze świadomością własnych wewnętrznych wartości i poszanowaniem dla innych, odmiennych. Czyli idealna kobieta nie musi ich akceptować, ale wystarczy że je znosi/toleruje.

 

 

 

 

6. ZARADNOŚĆ

coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana, jak radzić sobie z zazdrością, jestem zazdrosna zazdrosny,

Pomimo iż mężczyzn pociągają kobiety, którymi mogą się zaopiekować (kobiece, miłe, wrażliwe, doceniające wartości mężczyzny, wywyższające go przed siebie), to idealna kobieta, powinna być również zaradna, ale nie dominować. Fajnie jeśli ma swoje pasje w których się rozwija, jeszcze fajniej by było gdyby te zainteresowania przynosiły także korzyści majątkowe. Dzięki temu mężczyzna po pierwsze: nie będzie się obawiał, że jest z nim tylko dla pieniędzy, a nie dlatego, że jest taki cudowny pod innymi względami; po drugie: być może mężczyzna będzie czuł mniejszy ciężar związany z utrzymaniem całego domostwa, szczególnie w trudnych chwilach. Co ważne kobieta idealna nie udaje, kobieta idealna jest sobą. Dla jednych kobieta idealna będzie właśnie taka jak opisano powyżej a dla innych zupełnie inna np.

 

 coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana, on mnie nie rozumie,

Źródło: R. Skynner i J. Cleese  „Żyć w rodzinie i przetrwać” przy okazji polecam książkę!

 

Najważniejsze by każdy postępował zgodnie z własnymi wartościami które oczywiście są satysfakcjonujące i bezpieczne dla nas samych i nie szkodzą innym (zgodne z prawem, czy normami społecznymi). Nie chodzi o to by dostosować się do kanonu i żyć w niezgodzie z samym sobą, np.:  

coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana, on nie widzi jak się staram,

Źródło: R. Skynner i J. Cleese  „Żyć w tym świecie i przetrwać” przy okazji polecam książkę!

 

CHCECIE WIEDZIEĆ CO MĘŻCZYŹNI SĄ W STANIE POŚWIĘCIĆ DLA ZWIĄZKU Z „IDEALNĄ KOBIETĄ”?

 

co kobiety lubią najbardziej, czego pragną kobiety, coaching związków wrocław, coaching par wrocław, chcę być kochana,

Autentyczne wypowiedzi mężczyzn:

 

1. Czas (poświęcenie czasu beztroskiego, wolnego, spędzonego z np. kolegami i/lub w samotności).

2. Energie (noszenie zakupów, zawiezienie kota do weterynarza itp.).

3. Niezależność (zmieniać swoje plany, na potrzeby wspólnego spędzania czasu z partnerką, uszanowania jej potrzeb). 

4. Tolerowanie różnych fanaberii (np. zbyt duża ilość kosmetyków, ciuchów, butów, dziwne przekonania itp.)

5. Poświęcenie finansowe np.: kupuje drinki, biżuterie, prezenty, ubrania, opłaca wakacje, rachunki... (Uwaga nie wszystko musi być w jednym 'zestawie' ;-))

6. Wykonywanie max. do 50% (preferowane 25%) obowiązków domowych typu. sprzątanie.

7. Wysłuchiwanie różnych opowieści np. o problemach.

8. Zajmowanie się kobietą, jej sprzętem elektronicznym, samochodem, przemeblowaniami itp.

9. Znoszenie złych humorów, obrażania się, nie częściej jednak niż raz lub 2 w miesiącu.

10. Są w stanie znieść opóźnienie związane z przedłużającym się szykowaniem do wyjścia.

 

Wybaczyć kobiecie, fanaberie kobiet, co pragną mężczyźni, co pragną kobiety

Są w stanie jej wybaczyć i/lub tolerować:

 

11. „Głupie” seriale, ale nie częściej niż raz w tygodniu.

12. Zapominalstwo, ale nie częściej niż raz na miesiąc.

13. Wydawanie pieniędzy na niepotrzebne rzeczy.

14. Dziwną fryzurę i ubrania.

15. Jej brak chęci do robienia rzeczy wymyślonych przez niego.

16. Wkurzanie się, na to, że za mało robi w domu.

 

jak zostać parą, o czym mażą kobiety, o czym mażą dziewczyny, czego chcą faceci.

 

Biorąc pod uwagę powyższe, wypowiadający się mężczyźni nie łudzą się w istnienie kobiety idealnej – dosłownie. Urealniają swój ideał, akceptują odmienność drugiej osoby i 'ba' niektórzy nawet dają prawo do popełniania błędów zarówno sobie jak i „kobiecie idealnej”.

Zapytani, czy znają taką kobietę, lub słyszeli o istnieniu takowej, po chwili zastanowienia, okazało się, że tak.

A Wy drodzy czytelnicy znacie takie kobiety?

 

 

 

 

 Autorka tekstu: 

Anna Drabek coach ICF

Anna Drabek Coach ACC, psychoterapeuta, szkoleniowiec

od 2006r. zajmuje się branżą szkoleniową w trakcie swojej kariery realizowała liczne projekty rozwojowe i szkoleniowe, m.in. współpraca w zakresie szkoleń z: Fortis Bank S.A., LEGO, Career Expo, GDDKiA, MoneyWay.pl, uczelniami wyższymi jako wykładowca.

Przeprowadziła setki sesji. Posiada Międzynarodowe uprawnienia do wykonywania zawodu Coacha w 81 krajach.

Autorka wielu programów rozwojowych, występuje jako ekspert dla magazynów m.in.: Onet Biznes, Na Temat, pracuj.pl, Newsweek. Przyszła autorka książki: „Ja tzn. Kto?”.

Wierzę, że każdy ma wiele zasobów, by zmieniać to, co niesatysfakcjonujące. Rozumiem też jakie tkwią w nas mechanizmy obronne, i jak ciężko je  przezwyciężyć, lub wykorzystać na naszą korzyść.”    Anna Drabek 

 

 Coaching Wrocław, coach trener rozwoju, trener osobisty, trener rozwoju.

 

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie tekstu bez zgody autora jest zabronione.

Ilustracje i fotografie: własne, internet m .in. Methuen London, Best Film, Deviantart,The Big Picture, a także na ostatnim zdjęciu w artykule Nick Vujicic z małżonką.