Ta strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesteś OK!

WALENTYNKI, MIŁOŚĆ I PREZENTY. 

„Pragnienie zjednoczenia się z drugim człowiekiem jest największym pragnieniem ludzkości” E. Fromm

Co sądzicie o walentynkach? Obojętnie jak je oceniacie, warto potraktować walentynki jako pretekst, do miłego uczynku. By zatroszczyć się o drugą połowę, aby nie było jej przykro. Zresztą posłuchajcie:

 

Co w walentynki mają zrobić single czy osoby samotne? Ten dzień jest także dla nich :-) Kiedy człowiek nie kocha siebie to nie umie kochać także innych. A nawet jeśli mówi, że kocha innych ale siebie nie, to tak naprawdę nie kocha nikogo. Dlatego w tym dniu singiel powinien także zadbać o siebie, zrobić sobie prezent :-). Niech to będzie coś przyjemnego jak masaż, fryzjer, kosmetyczka, zakup takiego prezentu jaki chciałoby się otrzymać :-)

 

Czym jest miłość? Przede wszystkim miłość to czasownik. Czyli robić coś. Budować relacje, rozwiązywać konflikty, doceniać siebie.

 5 składników miłości:

  1. Troska
  2. Szacunek
  3. Odpowiedzialność
  4. Poznawanie siebie wzajemne
  5. Chemia. Jako składnik miłości romantycznej. Magiczny zastrzyk kombinacji hormonów od których czujemy motylki w brzuchu, jednoczesną radość i strach przed utratą drugiej osoby.

Uwaga! Miłość dojrzała, to troska nie tylko o siebie, lub tylko o partnera. To troska o siebie, o drugą połowę i o związek. Ja + TY= MY i każdy z tych czynników jest istotny, każdy z nich determinuje też wspólny wynik.

To samo tyczy się wymienionych powyżej elementów, jak szacunek i odpowiedzialność, ale i także poznanie siebie wzajemne, swoich potrzeb, pragnień, podobieństw i różnic. Dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko rozwiązywać konflikty czy robić sobie trafione prezenty.

 

Anna Drabek coach ICFAnna Drabek szkoleniowiec, coach, terapeuta

- od 2006r. zajmuje się branżą szkoleniową, realizowała liczne projekty szkoleniowe m.in. z: NOKIA, MEDICOVER, Career Expo.

- Przeprowadziła setki sesji indywidualnych.

- Posiada Międzynarodowe uprawnienia do wykonywania zawodu Coacha ICF.

- Występuje jako ekspert dla magazynów m.in.: Onet Biznes, NaTemat.pl, pracuj.pl.

- założycielka: www.JestesOK.pl  i www.BiznesCoach.pl  

  „Każdy ma mocne i słabe strony.
Wierzę, że możemy wydobyć to co w nas najlepsze”  Anna Drabek