CZY jemu zależy?

CZY jemu zależy?

CZY JEMU ZALEŻY NA MNIE?

Droga czytelniczko, jeżeli dostajesz sprzeczne sygnały od mężczyzn i nie wiesz jak je interpretować, to ten artykuł jest dla Ciebie. Mam nadzieję, że pomoże Ci on przyciągać do siebie mężczyzn, na których Ci zależy i uniknąć tych, przez których możesz cierpieć. Dlatego dzielę się z Tobą swoją wiedzą oraz wiedzą jaką Greg Behrendt i Liz Tuccillo zawarli w książce „Nie zależy mu na Tobie”. Mam nadzieję, że ten artykuł z jednej strony będzie Cię bawił, a z drugiej, że wyciągniesz z niego dla siebie cenne wnioski.

CZY jemu zależy?
Foto: Beyoncé – Why Don’t You Love Me

ZACZYNAMY:

Jeśli (zdrowy na umyśle) facet naprawdę Cię lubi, nic nie będzie dla niego przeszkodą, by Ci to okazywać. A jeśli naprawdę Cię lubi(!) i nie potrafi tego okazywać, to PO CO CI ON?


A MOŻE JESTEŚ TĄ KTÓRA LUBI ZDOBYWAĆ?

Jeśli lubisz zdobywać, wielce prawdopodobne jest, że działasz według zasady: jeżeli on nie wychodzi z inicjatywą, Ty bierzesz sprawy w swoje ręce, zapraszasz go na spotkanie i/lub dajesz mu swój numer telefonu. Niestety moja droga uwodzicielko, zdradzę Ci sekret: mężczyźni (nie słabi) ci pewni siebie, zaradni życiowo, wolą samodzielnie zdobywać, a Ty przecież nie szukasz słabego mężczyzny, prawda? Nie zrozum mnie opacznie, nie chodzi o to byś mu w ogóle nie dawała poznać, że się nim interesujesz. Możesz to zrobić np. uśmiechem, przyciągającym spojrzeniem, ale później zostaw mu przestrzeń, by mógł sam do Ciebie podejść. Jeżeli jednak jesteś niecierpliwa i lubisz kokietować to proszę zapamiętaj sobie ‘o Tobie nie da się tak łatwo zapomnieć, w końcu potrafisz przyciągnąć jego uwagę’, niech Cię odszuka, kiedy już będzie gotowy. I ostatnie: naprawdę chcesz tracić czas na faceta, który tak się Ciebie boi, że nie jest nawet w stanie zaprosić Ciebie na kawę?

KIEDY MU ZALEŻY?

CZY jemu zależy?
Foto: depositphotos.com

„Kiedy facetowi zależy na kobiecie, daje jej to do zrozumienia. Dzwoni, pojawia się, chce poznać jej przyjaciół, nie może przestać na nią patrzeć, ani jej dotykać, a kiedy przychodzi pora na seks, więcej niż chętnie na to przystaje. I choćby miał następnego dnia o godzinie 04:00 (czyli o czwartej rano, drogie panie!) po raz pierwszy zasiąść w fotelu prezydenta Stanów Zjednoczonych i tak wejdzie do niej na górę!” ~Greg Behrendt.

 

Gdybyś się podobała, podkreślam, zdrowemu na umyśle facetowi, to wierz mi, umówiłby się z Tobą. Skoro się z Tobą nie umawia to znaczy, że NIE ZALEŻY MU NA TOBIE, przynajmniej tak jak Tobie na nim. 

„Spędzanie wolnych chwil z niewłaściwą osoba jest właśnie marnowaniem czasu. Kiedy znajdziesz w końcu tego właściwego, wierz mi, wcale nie będziesz żałowała, że nie spędziłaś więcej chwil ze Piotrkiem PogadamyPózniej lub z Tomkiem ZapomniałemZadzwonić” albo z przystojniakiem NieChcęSięWiązać. ~Greg Behrendt.

CO ROBIĆ?

Będzie Ci łatwiej, jeśli zrozumiesz, że facet będzie robił wszystko co może, by Ci nie powiedzieć prosto w oczy „Nie zależy mi na Tobie”

Z JAKIEGO POWODU?

Bo się boi, że się zabijesz lub zabijesz siebie i jego! Co gorsza, że zaczniesz płakać albo jeszcze gorzej, płakać i krzyczeć i on tego nie udźwignie! Dlatego jest miły i mówi, że zadzwoni, napisze… choć wcale tego nie robi. Mówi Ci, że jesteś fajna, ale on nie chce być w związku, a tak w ogóle to miał pożar z powodzią i nie miał czasu … znasz to? Z jednej strony to miłe, że nie jest chamem i że traktuje Cię jak wrażliwą osobę, której nie chce skrzywdzić a z drugiej strony nie daje to kobietom czytelnego przekazu, bo są karmione od małego historiami (bajkami, filmami) że mimo przeciwności losu oni żyli długo i szczęśliwie i chcemy być tymi wyjątkowymi, dla których on pokonał swoje obawy… bla bla bla (przykro mi).

Świadomość prawdy daje Ci siłę, a co ważniejsze, pozwala oszczędzić czas. Zrozumiałam, że odtąd zaoszczędzę godziny czekania przy telefonie, godziny obsesyjnych dyskusji z przyjaciółkami i godziny snucia nadziei, że jego zachowanie tak naprawdę mówiło mi: ‘Kocham Cię i chce z Tobą być’.” ~Liz Tuccillo

DLACZEGO USPRAWIEDLIWIAMY TYCH MĘŻCZYZN?

Czyżby dlatego, że boimy się odrzucenia? Emocjonalnej straty? Wolimy sobie tłumaczyć, że jemu zależy (mimo iż daje sprzeczne sygnały), aby odciągać od ciebie chwile cierpienia? Niektóre z nas pewnie tak robią – byłby to naturalny mechanizm obronny. Jest jeszcze inny powód: nasze PRZEKONANIE, że jak chłopak Cię zaczepia, ciągnie za włosy, to tak naprawdę mu się podobasz, zwraca na Ciebie uwagę, jesteś dla niego ważna, a powiedzonko „kto się lubi ten się czubi” tylko to potwierdza. To przekonanie wbijane jest do głowy już małym dziewczynkom chociażby w bajkach, filmach, książkach. Czasem tak właściwie jest, ale powtarzam czasem, czyli nie zawsze, ani nawet nie w połowie przypadków mężczyzn, którzy się Tobie podobają. Przestań żyć nadzieją, że to ten wyjątkowy, jeśli on po raz trzeci daje Ci sprzeczne sygnały!

Moja droga czytelniczko, skończ z usprawiedliwieniami typu: „on nie jest taki beznadziejny, na jakiego wygląda”, „zależy mu na mnie tylko jest nieśmiały/zraniony/dopiero skończył trudny związek/ jest zapracowany/boi się odrzucenia…” . Pamiętaj, liczą się czyny nie słowa! Jeżeli jest inaczej, jego zachowanie jasno i wyraźnie mówi NIE ZALEŻY MU NA TOBIE, skoro nie może pokonać swoich obaw by okazać Ci zainteresowanie.

NIE DZWONI?

CZY jemu zależy?

MĘŻCZYŹNI POTRAFIĄ KORZYSTAĆ Z TELEFONU, pewnie widziałaś to nieraz, prawda? Skoro do Ciebie nie dzwoni, to łatwiej Ci będzie jak sobie powiesz NIE ZALEŻY MU NA MNIE. Jeżeli nie dzwoni do Ciebie przez 3 dni to ok, może mu zależy i słyszał o zasadzie 3 dni, bo kombinuje jak tu sprawić, byś nie uciekła mu za szybko, aby Tobie też zależało. Ale jeżeli nie odzywa się tydzień lub dwa i więcej, to nie zależy mu na tobie (przykro mi).

ZASADA TRZECH DNI

Oczywiście mężczyźni też wiedzą, że gdy kobiety dostają coś na zawołanie, to zdarza im się tego nie szanować. Czasem więc zwlekają z kontaktem specjalnie, byś zatęskniła, byś doceniła i ucieszyła się, że jednak się odezwał, bo już prawie poczułaś, że być może mu nie zależy. To działa równie dobrze w odwrotną stronę :-). Tyle, że to jest intencjonalne nieodzywanie się do kogoś, by tej drugiej stronie zaczęło zależeć lub zależało bardziej, tak się dzieje, kiedy towarzyszy nam poczucie straty. Robi się taką sztuczkę raz czy dwa i wystarczy, ani razu więcej. Nie wolno też z nią przesadzać (z długością przerw) i zbyt częstym i długim udawaniem, że może nie do końca mi zależy. Stąd zasada 3 dni!

Kobiety są pięknymi i inteligentnymi istotami, które jak mówi Greg, nie powinny marnować czasu na zastanawianie się, dlaczego jakiś facet nie dzwoni. Uwolnij się i idź poszukać takiego, któremu będzie zależało i nie będzie tego krył. Ponad to pamiętaj, jesteś Polką, tu obcokrajowcy przyjeżdżają i nie mogą przestać wodzić wzrokiem za tyloma pięknymi dziewczynami, do tego jesteśmy skromne i umiemy dbać o relacje, ciepło domowe itp. Nieraz słyszałam i widziałam (na różnych kontynentach) jak mężczyźni publicznie wychwalali swoje polskie żony!!!

„Kiedy dwoje (nie jedno) ludzi nadaje na tych samych falach, oboje chcą się dowiedzieć jak najwięcej o sobie nawzajem, przekonać się co robią kiedy nie są razem, zajrzeć w przeszłość tej drugiej osoby, zerknąć w jej myśli, a wszystko po to, by w końcu trafić do serca.” ~Greg

Wszystko inne jest wymówką.

CZYNY MÓWIĄ GŁOŚNIEJ NIŻ WYMÓWKA

Dlatego umawiaj się z mężczyzną, który wart jest przynajmniej tyle, ile warte są jego słowa.


NIE MA DLA CIEBIE CZASU!

Droga czytelniczko w pierwszej fazie zakochiwania się jest tak, że gdyby mu na Tobie zależało, byłabyś jasnym punktem w jego pełnym od zajęć kalendarzu. I właśnie w tym pełnym zajęć dniu, znalazłby czas by się do Ciebie odezwać, bo to by go uszczęśliwiło.

Greg przypomina ”Mężczyźni są tchórzami i woleliby raczej zaczekać na koniec świata, niż przekazać Ci tą przykrą wiadomość (nie zależy mi na Tobie). Tak dla jasności, przypomnę Ci, że mężczyzna, któremu na Tobie zależy, chce spędzać z Tobą czas. Jeśli naprawdę nie może wskoczyć w samochód, żeby być przy Tobie, ostatecznie zadowoli się rozmowami przez telefon”.

NIE ZAPRASZA CIĘ NA RANDKI

Pamiętaj proszę: mężczyzna, któremu na Tobie zależy pragnie Cię dotykać, jak podkreśla Greg ZAWSZE! Aby mógł mieć choć szansę na muśnięcie Cię musi się z Tobą spotkać prawda?

RANDKI

Te najczęściej występują w pierwszych fazach związku. UWAGA to jest ważna informacja -ponoć mężczyźni uwielbiają ten etap, bo mogą udawać, że naprawdę zapraszają Cię na randkę i jednocześnie nie odpowiadają za Twoje uczucia. Próbują Cię, słuchają, ale jednocześnie zastanawiają się, jaką masz na sobie bieliznę i jak w niej wyglądasz. Dlatego jeśli mu na Tobie zależy umówi się z Tobą na randkę.

Randka zwykle oznacza wyjście w miejsce publiczne, wspólny posiłek i/lub teatr oraz trzymanie się za ręce (chociaż na chwilę :-)). Jeśli facet nie umawia się z Tobą na randki to nie zależy mu na Tobie! I co ważne, samo wspólne spędzanie czasu nie jest randką!

NIE CHCE SIĘ DECYDOWAĆ NA ŻADEN POWAŻNY ZWIĄZEK

Tak naprawdę oznacza to „nie chcę się decydować na żaden poważny związek Z TOBĄ” albo „nie jestem pewny czy to Ty właśnie jesteś tą jedyną”. Bardzo mi przykro, ale tak właśnie jest! Ale nie martw się, gdzieś tam jest facet, który chce wszystkim oznajmić, że jest Twoim chłopakiem, więc przestań marnować czas z Panem Niezdecydowanym i idź daj się znaleźć Panu Zdecydowanemu.

CHCE WIDZIEĆ SIĘ Z TOBĄ TYLKO NA IMPREZACH

CZY jemu zależy?
 Foto: shape.com

Już ustaliliśmy: jeśli mu się podobasz, będzie chciał się z Tobą spotykać, ale spotykać także wtedy, gdy jego zdolność osądu nie jest zmącona, czyli wtedy kiedy nie jest ‘pod wpływem’. Fakt faktem, że na pierwszych spotkaniach zwykle nie brakuje alkoholu, więc na wszelki wypadek zrób sobie checklistę – będziesz potrzebowała do tego kartkę papieru i czerwony marker! Policz, ile razy spotkałaś się do tej pory ze swoim ukochanym imprezowiczem. Przypuśćmy, że 10 razy – zapisz na kartce po kolei numery od 1 do 10, po czym weź czerwony marker i zaznacz czerwoną kropkę, przy każdym numerze spotkania na którym towarzyszył wam alkohol i/lub inne używki. Jeżeli wciąż nie jesteś pewna czy spotykasz się z Panem LubięUżywki, po każdym spotkaniu uzupełniaj dalej listę i kontroluj liczbę kropek. Jeżeli będzie ich więcej niż 50%  a Ty nadal będziesz chciała się z nim umawiać, to zacznij się z nim umawiać w miejscach bez alkoholu i zobacz, jak Wam to wychodzi :-). Ponieważ jeżeli umawiasz się z pijakiem, to po co Ci on? Greg przypomina „Zasługujesz na to by być z kimś, kto nie czuje potrzeby odurzania się w Twoim towarzystwie. Jeśli on chce z Tobą umawiać się i kochać tylko wtedy kiedy jest wstawiony to nie miłość, to sport”

CO ROBIĆ? 

Za każdym razem kiedy będziesz otrzymywała sprzeczne sygnały, zacznij zakładać, że mu na Tobie nie zależy i przestań dzwonić i pisać. Jeżeli on też przestanie się odzywać to znaczy, że zaoszczędziłaś wiele czasu, bo szybciej zauważyłaś, że Ty pragnęłaś bardziej. Powinnaś poświęcać czas mężczyźnie który Cię pragnie (Ty jego również), dzwoni, interesuje się Tobą, sprawia, że czujesz się seksowna i w 100% pożądana przez niego – dodaje Greg.

Oczywiście spotkasz na swojej drodze mężczyzn, którym się nie spodobasz (przykro mi), ale czy Tobie też się podoba każdy mężczyzna, który Cię podrywa? Nie ma jednego kanonu piękna wewnętrznego i zewnętrznego. Będzie Ci łatwiej jeśli dasz sobie asertywne prawo typu ‘nie muszę się każdemu podobać’.

Liz i Greg proponują abyś od teraz postępowała według reguł:

  1. Nie pójdę na randkę z mężczyzną, który mnie pierwszy nie zaprosi.
  2. Nie umówię się z mężczyzną, przez którego czekam przy telefonie.
  3. Nie pójdę na randkę z mężczyzną który nie jest pewien, czy chce się ze mną spotykać.
  4. Nie będę się umawiała z mężczyzną, który sprawia, że czuję się nieatrakcyjna seksualnie.
  5. Nie umówię się z facetem, który pije lub używa narkotyków w stopniu, który mnie niepokoi.
  6. Nie będę z mężczyzną, który boi się mówić o wspólnej przyszłości.
  7. Nie zamierzam, w żadnym razie, poświęcać czasu mężczyźnie, który raz już mnie odrzucił.
  8. Nie umówię się z żonatym mężczyzną.
  9. Nie będę z mężczyzną, który nie jest dobrym, życzliwym, kochającym człowiekiem.

Po za tym:

 Jeżeli Tobie zależy a on komunikuje:

 Jeżeli on komunikuje: Co powinno oznaczać: Co czasami oznacza:
“Chcę być Twoim przyjacielem” Nigdy świadomie niesprawie Ci przykrości. Aż tak mi na Tobie niezależy, jako partnerce.
“Mam mało czasu, jestem zajęty…” W początkowej fazie związku TY jesteś jego jasnym punktem w kalendarzu, on ma ochotę się z Tobą skontaktować, nawet gdyby został Prezydentem USA.
Skoro tego nie robi ->>>>>>>>
 Aż tak mu na Tobie niezależy.
Niegrzeczny chłopiec Facet, od któregopowinnaś się trzymać zdaleka. Facet, od któregopowinnaś się trzymać zdaleka.
“Nie jestem gotowy” Nie mogę znaleźć spodni. 🙂 Aż tak mi na Tobie niezależy.
“Zadzwoń do mnie” Właśnie upuściłem mojakomórkę do oceanu i niemam Twojego numeru. Aż tak mi na Tobie niezależy.
“Nie przepadamza rodziną” Nie chce się umawiać zTwoja mamą. Aż tak mi na Tobie niezależy.
Obawa przedbliskością Nie umiem być z kimśblisko. Aż tak mi na Tobie niezależy.

Podejrzewam, że skoro czytasz ten artykuł, pragniesz dla siebie lepszego związku. Ja też pragnę go dla każdego bez wyjątku :-). Zwłaszcza, iż możesz nigdy nie znaleźć tego dobrego, trzymając się Pana „Nie zależy mi na Tobie”. Czasem zdarza się też tak, że kiedy Ty odpuszczasz, bo widzisz zbyt dużo sprzecznych sygnałów, to w tym Panu NieZależyMi może odezwać się żądza zdobycia Cię, skoro tak go zaskoczyłaś swoim zachowaniem. Potwierdza to książka „Mężczyźni kochają zołzy”. Pamiętaj, jeżeli on nie odzywa się nadal, a Ty czekasz na jakiś znak od niego, to znaczy, że Ty pragniesz go bardziej niż on Ciebie, a po co Ci taki ktoś?

 Trzymam Kciuki!

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *