„Pragnienie zjednoczenia się z drugim człowiekiem jest największym pragnieniem ludzkości” E. Fromm

Co sądzicie o walentynkach? Obojętnie jak je oceniacie, warto potraktować walentynki jako pretekst, do miłego uczynku. By zatroszczyć się o drugą połowę, aby nie było jej przykro. Zresztą posłuchajcie:

Co w walentynki mają zrobić single czy osoby samotne? Ten dzień jest także dla nich 🙂 Kiedy człowiek nie kocha siebie to nie umie kochać także innych. A nawet jeśli mówi, że kocha innych ale siebie nie, to tak naprawdę nie kocha nikogo. Dlatego w tym dniu singiel powinien także zadbać o siebie, zrobić sobie prezent :-). Niech to będzie coś przyjemnego jak masaż, fryzjer, kosmetyczka, zakup takiego prezentu jaki chciałoby się otrzymać 🙂

Czym jest miłość? Przede wszystkim miłość to czasownik. Czyli robić coś. Budować relacje, rozwiązywać konflikty, doceniać siebie.

 5 składników miłości:

  1. Troska
  2. Szacunek
  3. Odpowiedzialność
  4. Poznawanie siebie wzajemne
  5. Chemia. Jako składnik miłości romantycznej. Magiczny zastrzyk kombinacji hormonów od których czujemy motylki w brzuchu, jednoczesną radość i strach przed utratą drugiej osoby.Uwaga! Miłość dojrzała, to troska nie tylko o siebie, lub tylko o partnera. To troska o siebie, o drugą połowę i o związek. Ja + TY= MY i każdy z tych czynników jest istotny, każdy z nich determinuje też wspólny wynik.

To samo tyczy się wymienionych powyżej elementów, jak szacunek i odpowiedzialność, ale i także poznanie siebie wzajemne, swoich potrzeb, pragnień, podobieństw i różnic. Dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko rozwiązywać konflikty czy robić sobie trafione prezenty.