Jesienna Chandra

JAK WALCZYĆ Z JESIENNĄ CHANDRĄ?

Długie jesienne wieczory, chłodny wiatr, przygnębiająca pogoda, spadek odporności, pogarszający się nastrój, sprawiają, że niemalże każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu przeżywa jesienną chandrę. 

Wydawać by się mogło, że jedynym rozwiązaniem jest wyjazd do cieplejszego kraju. Dla tych, którzy nie mają takiej możliwości, proponujemy szczęśliwą siódemkę, czyli siedem praktycznych sposobów na jesienną depresję.

Do zastosowania praktycznie od zaraz!

  1. Włączaj ulubioną muzykę, podgłośnij radio gdy leci Twoja ulubiona piosenka (najlepiej energiczna:)).
  2. Otocz się zapachami. Zapachowe świece, perfumy. Użyj zapachu, który kojarzy Ci się z wakacjami czy przyjemnymi chwilami. Spryskaj nim szalik, a nawet rękawiczki i wąchaj kiedy masz ochotę.
  3. Pij herbaty z dziurawca i używaj orientalnych przypraw, szczególnie kurkumy i imbiru. Są to naturalne antydepresanty, a dodatkowo świetnie wpływają na cerę i mają działanie antyrakowe.
  4. Wychodź z domu, np. do teatru, do kina, na fitness, do kosmetyczki, fryzjera czy ściankę wspinaczkową.
  5. Jedz kolorowe i ciepłe posiłki. Dietetycy polecają jesienią ciepłe i zdrowe zupy z kolorowych warzyw.
  6. Oglądaj pozytywne programy, czytaj pozytywne książki, gazety, artykuły, posty. Unikaj sceptyków, pesymistów, nagminnych marud itp..
  7. Tańcz, ruszaj się, w rytm muzyki, ćwicz. To jest idealny moment by zapisać się do szkoły tańca. Na przykład tango – usprawnia mózg, co potwierdzono między innymi badaniami Patrici McKinley.

IM WIĘCEJ ZMYSŁÓW ZAANGAŻUJESZ TYM LEPSZY EFEKT 

 [Foto: źródło]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
× Jestem na WhatsApp